Vítejte v našem katalogu produktů…

Wüsthof

Kvalitní čepele
Mnoho lidí je překvapeno zjištěním, že po více než 200 letech zůstává naše společnost v rodinných rukou. Neméně neobvyklý je fakt, že jsme zůstali věrní „City of Blades“ a stále vyrábíme naše kované nože pouze v německém Solingenu. Věříme, že kvalitní nože lze vyrobit pouze tam, kde se precizní výroba snoubí s tradičním řemeslem, a pro to není žádné jiné vhodné místo než domov.

 

Vyrobeno v Solingenu
Výroba může být v jiných mezinárodních lokalitách levnější, ale pokud jde o výrobu našich nožů, je pro nás důležitá kontinuita a dlouhodobá vize. Strávili jsme více než dvě století zdokonalováním našich nožů i naší techniky k bezchybnosti a zaměstnáváme několik z nejzkušenějších světových nožířů, abychom zajistili, že naše prémiové čepele budou skutečně mimořádné.

Rodinná společnost od roku 1814
Velké části Evropy byly stále pod sevřením napoleonských válek, když Johann Abraham Wüsthof v roce 1814 založil svou „Továrnu na nůžky, ocel a železo“. Nazývat to továrnou bylo optimistické: den co den se zakladatel naší společnosti dřel v podzemním sklepě a vyráběl nůžky. Optimismus Johanna Wüsthofa se však brzy vyplatil. V průběhu let společnost rostla a získávala větší uznání – částečně díky třem Wüsthofovým synům, kteří se všichni vyučili otcovu řemeslu. Jeden ze synů, Eduard Wüsthof, továrnu nakonec převzal a rozšířil sortiment o 1200 modelů různých ručně vyráběných kapesních, chlebových, zeleninových a řeznických nožů. Jeho bratr Robert, který podnik řídil, podnikl první zámořskou cestu v roce 1881.

 

První cesta do USA: Od umývače nádobí k vývozci

Roberta Wüsthofa, který si s sebou do zavazadla vzal dvě bedny nůžek a kapesních nožů a snil o tom, že bude prodávat produkty své rodiny v USA, čekala dvanáctidenní plavba oceánem. Robertův příjezd byl však zklamáním: agent, který dal v Německu velké sliby, jim po příjezdu do států nemohl dostát. Robert neměl ani dost peněz na proclení svého zboží.

 

Robertovi se několik měsíců dařilo držet hlavu nad vodou díky zvláštním zaměstnáních – byl číšníkem, umývačem nádobí a čističem rukavic – dokud nepotkal dalšího obchodníka, kterého nadchly nože vyrobené v Solingenu. Objednal dvojnásobek množství, které sebou Robert přivezl, a podnítil tak nový obchodní vztah, který i nadále pokračoval dovozem prémiových čepelí rodiny Wüsthof do USA. Mezitím, v úrodném období industrializace v Německu, byl zakoupen stroj na parní pohon, byla rozšířena výroba a byla podána patentová přihláška na ikonické logo trojzubce.

 

Zdokonalování našeho řemesla

Během následujícího století se rodina Wüsthof – navzdory starému rčení „učedník všech řemesel, mistr ničeho“ (jack of all trades, master of none) – rozhodla soustředit na zdokonalení toho podstatného: vysoce kvalitních, kovaných nožů pro domácí i profesionální použití. Jedním z milníků této doby bylo představení dnes již ikonické řady Classic, která se dodnes vyrábí a nadále je nejprodávanější řadou nožů WÜSTHOF. Dalším mezníkem bylo založení distribuční společnosti WÜSTHOF-TRIDENT OF AMERICA, INC., čímž se celý podnik dostal k přeplavbě parníky v roce 1881.

 

Sedmá generace

Dnes sedmá generace členů rodiny Wüsthof, sestřenice s bratrancem Viola Wüsthof a Harald Wüsthof, provozují to, co se stalo jedním z nejinovativnějších výrobců nožů na světě. Nože WÜSTHOF se v současnosti vyváží ze Solingenu do osmdesáti zemí světa, od Reykjavíku přes Kapské Město, Tokio až po San Francisco. Jsme hrdí na naše dědictví, na naši řemeslnou tradici a na bohaté zkušenosti, na které se můžeme zpětně podívat.

Naším cílem je nabídnout milovníkům jídla, kuchařským nadšencům a kuchařům z celého světa výjimečně ostré, kvalitní nože, které jsou krásné, funkční a dokonale vyvážené. Příštích 200 let nás uvidí pokračovat ve snoubení formy a funkce v našem staletém domově, „City of Blades“.

 

WÜSTHOF nože jsou vyráběny zkušeným týmem více než 400 pracovníků ve třech výrobních zařízeních v Solingenu. Jedná se o jedny z nejmodernějších továren na světě, vysoce automatizované, s více než 100 pracujícími roboty. Výroba se řídí přísnými pravidly s cílem dosáhnout nejvyšší kvality, přičemž současně zůstává šetrná k životnímu prostředí.

 

Okolo 60% výrobku musí být vyrobeno v Německu pro možnost označení „Made in Germany“.

Všechny nože WÜSTHOF jsou 100% „MADE in SOLINGEN – GERMANY“.

 

Solingen je mezinárodně chráněné označení původu a registrovaná ochranná známka ve vlastnictví Průmyslové a obchodní komory se Wuppertalu Solingen Remscheid.

Z naší nabídky:

Kuchyňské nože

No posts found!

Objednávkový formulář

Vzhledem k individuálnímu charakteru Vašich objednávek, fungují naše webové stránky jako objednávkový katalog, nikoli jako klasický e-shop. Chcete-li si zakoupit některý z našich nožů, vyplňte prosím tento objednávkový formulář. Následně Vám zašleme na e-mail fakturu, nebo se s Vámi v případě potřeby telefonicky či e-mailem spojíme a doladíme detaily Vaší objednávky.

Při vyplňování formuláře prosím dbejte na to, abyste správně uvedli kód zboží, který naleznete v popisku každého produktu.