Vítejte v našem katalogu produktů…

Brousky, brusné kameny

Žádná domácnost, profesionální kuchař, řezník, dřevorubec, kutil, řezbář se neobejde bez ostrého nože. Brusné kameny a ocílky od výrobců Böker, Wüsthof, oblíbené brusné sady Lansky, a přenosné kapesní brousky.

 

Broušení jako takové je tak trochu věda, vyžaduje zručnost, v současnosti máme na výběr množství různých systémů, jednodušších i propracovaných pro profesionální účely kutily. Broušení na kameni je klasika, tak ostrili nože a nářadí naši předkové, vyžaduje čas, trpělivost a šikovnost, když se tuto činnost naučíme nebudeme chtít brousit jiným způsobem. 

Při broušení volně rukou, bez pomůcek, je třeba zvolit a udržet správný úhel a taky správný brusný kámen. Podle tvrdosti oceli volíme i kámen, nože a nástroje z tvrdší oceli je možné brousit nejdříve na diamantovém brusném kameni a postupně volit jemnější brusný kámen. Kameny na broušení se vyrábějí v různé zrnitosti a jemnosti, velikosti přes malé kapesní, které umíme použít v terénu až po velké. Na kameni s větší plochou se lépe brousí nože s delší čepelí, ať už kuchyňské, lovecké, obecně outdoorové, stejně víme kamenem nabrousit sekeru, žací nářadí, truhlářské nástroje.

 

Malé, lehké a spratné, takové jsou přenosné kapesní brusky, které navzdory velikosti plně poslouží. Při jakékoliv činnosti v přírodě je vhodné mít přibalenou i malou brusku, zvláště pokud bude pobyt delší, protože pouze ostrý nůž může plnit svou funkci pořádně.

Sady na broušení nožů jsou dobrou volbou, protože při jejich použití není nutná speciální dovednost jako například při broušení na kameni. Takové brusné sady se snadno a jednoduše obsluhují, správný úhel při broušení se dá udržet pomocí vodících tyčinek, tak je to řešeno při bruskách Lansky nebo kolmým tahem jako například při brusce Spyderco Tri-Angle.

 

Brusné sady Lansky se vyrábějí ve více provedeních, mezi spotřebiteli jsou velmi oblíbené, pořizovací cena je přijatelná a výsledek broušení profesionální. Tyto sady obsahují brusné kameny o různé zrnitosti, dokonce i na zubaté ostří, kamínky se dají dokupovat i samostatně, což je velká výhoda, stejně se dá dokoupit další příslušenství, sada je balena v praktickém plastovém kufříku, čímž se zvyšuje její funkčnost.

Z naší nabídky:

Böker

Böker plus

Lansky

No posts found!

Opinel

No posts found!

Objednávkový formulář

Vzhledem k individuálnímu charakteru Vašich objednávek, fungují naše webové stránky jako objednávkový katalog, nikoli jako klasický e-shop. Chcete-li si zakoupit některý z našich nožů, vyplňte prosím tento objednávkový formulář. Následně Vám zašleme na e-mail fakturu, nebo se s Vámi v případě potřeby telefonicky či e-mailem spojíme a doladíme detaily Vaší objednávky.

Při vyplňování formuláře prosím dbejte na to, abyste správně uvedli kód zboží, který naleznete v popisku každého produktu.