Vítejte v našem katalogu produktů…

Nože s pevnou čepelí

Mezi nejpoužívanější chladné zbraně v současnosti se řadí pevné nože různého zaměření. Pevné nože mohou být delší, masivnější a pracovnější. Před samotným výběrem si třeba uvědomit na jakou činnost a v jakých podmínkách se bude nůž používat. Třeba se zaměřit na kvalitní materiály, ať už ocel použitou na čepel, rukojeť vyrobenou z přírodních nebo modernějších materiálů a také pouzdro na pohodlné přenášení.

Pouzdra na nože jsou důležitou součástí při pevných nožích jsou nezbytné.

 

Nože z kvalitní oceli, velmi široká téma, určitě neplatí, že měkčí ocel je horší a tvrdá lepší. Oproti zavíracím nožem je pevná čepel nože odolnější, zvláště pokud se jedná o Full Tang nože, čili je z jednoho kusu oceli. Nůž by se měl dát dobře přebrousit i v terénu, snadno udržovat, neměl by ztrácet vlastnosti v extrémních podmínkách jako je mráz. Rukojeť, ať už je z jakéhokoliv materiálu, musí sednout do ruky a neměla by se klouzat ani v případě, že ruka je mastná nebo mokrá.

KATEGORIE PEVNÝCH NOŽŮ

 

  • Lovecké nože – robustnější a podle potřeby i delší nože, se dají použít při lovu zvěře, na párání, vykolení, stahování z kůže. Jelikož jsou řazeny mezi pracovní nože lze je použít na jakoukoliv práci v lese, případně stavbu přístřešku.

 

  • Nože pro myslivce – práce v lese, krájení potravin.
  • Rybářské nože – Filetovací nože na zpracování ryb nebo pevné rybářské nože na krájení, případně založení ohně a jinou činnost v přírodě.

 

  • Damaškové nože – ocení sběratelé a rádi se jimi pochlubí každý myslivec.

 

  • Turistické nože – výlety a pobyty v přírodě. Vybrat se dá jakákoli velikost čepele, při vysokohorské turistice a horolezectví jsou vhodnější menší a lehčí pevné nože.
  • Survival nože – pevné, dostatečně velké, aby se dalo na ně spolehnout v každé situaci. Pokud nám v přírodě chybí sekerka, lopatka, pilka, tento nůž by měl nahradit všechny nástroje. Výhodou je, pokud má v pouzdře brusku a křesadlo na rozdělání ohně.

 

  • Armádní nože – bojové nože jsou i zbraní přímého kontaktu. Tyto nože nejsou určeny jen na boj, musí posloužit i na krájení potravin, sekání větví v případě založení ohně a stavění přístřešku, kopání pokud chybí lopatka. Pouzdro bývá přizpůsobené s možností nošení na opasku, lze připevnit na uniformu, na batoh, i na nohu.

 

  • Taktické nože – je to všestrannější pojem, v zásadě platí to, co u armádních nožích včetně variabilního pouzdra.

 

  • Karambit nože – je to zahnutý nůž s okem na konci rukojeti. Připomíná dráp dravce, který byl zřejmě předlohou tomuto noži. V minulosti tento nůž používali v zemědělství, dnes ho mají ve výbavě speciální jednotky, používají ho různé bojové umění, je určen na obranu.

 

  • a mnohé další kategorie.

KATEGORIE PEVNÝCH NOŽŮ

 

Lovecké nože – robustnější a podle potřeby i delší nože, se dají použít při lovu zvěře, na párání, vykolení, stahování z kůže. Jelikož jsou řazeny mezi pracovní nože lze je použít na jakoukoliv práci v lese, případně stavbu přístřešku.

 

Nože pro myslivce – práce v lese, krájení potravin.

 

Rybářské nože – Filetovací nože na zpracování ryb nebo pevné rybářské nože na krájení, případně založení ohně a jinou činnost v přírodě.

 

Damaškové nože – ocení sběratelé a rádi se jimi pochlubí každý myslivec.

 

Turistické nože – výlety a pobyty v přírodě. Vybrat se dá jakákoli velikost čepele, při vysokohorské turistice a horolezectví jsou vhodnější menší a lehčí pevné nože.

 

Survival nože – pevné, dostatečně velké, aby se dalo na ně spolehnout v každé situaci. Pokud nám v přírodě chybí sekerka, lopatka, pilka, tento nůž by měl nahradit všechny nástroje. Výhodou je, pokud má v pouzdře brusku a křesadlo na rozdělání ohně.

 

Armádní nože – bojové nože jsou i zbraní přímého kontaktu. Tyto nože nejsou určeny jen na boj, musí posloužit i na krájení potravin, sekání větví v případě založení ohně a stavění přístřešku, kopání pokud chybí lopatka. Pouzdro bývá přizpůsobené s možností nošení na opasku, lze připevnit na uniformu, na batoh, i na nohu.

 

Taktické nože – je to všestrannější pojem, v zásadě platí to, co u armádních nožích včetně variabilního pouzdra.

 

Karambit nože – je to zahnutý nůž s okem na konci rukojeti. Připomíná dráp dravce, který byl zřejmě předlohou tomuto noži. V minulosti tento nůž používali v zemědělství, dnes ho mají ve výbavě speciální jednotky, používají ho různé bojové umění, je určen na obranu.

 

a mnohé další kategorie.

Z naší nabídky:

ACTA NON VERBA

Air zlatoust

Böker Arbolito

Böker Magnum

Böker plus

Ka-bar

Kizlyar

Mikov

No posts found!

Morakniv

No posts found!

Muela

No posts found!

Opinel

No posts found!

QSP Knife

No posts found!

Shifter

No posts found!

Spyderco

No posts found!

Victorinox

No posts found!

Objednávkový formulář

Vzhledem k individuálnímu charakteru Vašich objednávek, fungují naše webové stránky jako objednávkový katalog, nikoli jako klasický e-shop. Chcete-li si zakoupit některý z našich nožů, vyplňte prosím tento objednávkový formulář. Následně Vám zašleme na e-mail fakturu, nebo se s Vámi v případě potřeby telefonicky či e-mailem spojíme a doladíme detaily Vaší objednávky.

Při vyplňování formuláře prosím dbejte na to, abyste správně uvedli kód zboží, který naleznete v popisku každého produktu.