Vítejte v našem katalogu produktů…

Opinel

První exemplář dnes tak populárního nože vyrobil Joseph Opinel v roce 1890 v dílně svého otce v malé obci Albiez-Le-Vieux u Saint-Jean-de-Maurienne. Od roku 1896 vyráběl se třemi zaměstnanci okolo 60 kusů denně. V roce 1901 už původní dílna nestačila a tak Opinel postavil novou, ve které zaměstnával patnáct dělníků. Zlom přišel v roce 1911, kdy nože Opinel získali zlatou medaili na průmyslové výstavě v Turíně. Od té doby se věhlas těchto nožů rozšiřoval.

 

Se vzrůstající oblibou nožů si Opinel nechal svůj nůž patentovat a opatřil ho vlastním logem: rukou se dvěma vztyčenými prsty, které ukazují na královskou korunku. Korunka symbolizuje oblast savojského vévodství a dva vztyčené prsty zase erb města St. Jean de Maurienne, kde jsou ve zdejší katedrále od 17.století uloženy dva prsty sv. Jana Křtitele přivezené z Alexandrie.
Od té doby toto logo označuje všechny čepele nožů Opinel.

Dnes veškerá výroba probíhá tradičními postupy v Chambéry v Savojských Alpách ve Francii. Tam jsou vyřezávány střenky a kovány čepele. Ty se pak ručně kompletují a brousí do vysoké kvality.

 

Rukojeti se vyrábějí z tvrdého bukového dřeva, které z 95% pochází z Francie. K dostání jsou i rukojeti ze dřeva olivového, ořechového, dubového, habrového, buxusového, palisandrového i bubingového nebo luxusní verze ve dřevě exotickém (eben, cocobolo, zebrano).

Čepele Opinel jsou vyráběny ze špičkové švédské karbonové nebo nerezové oceli z jediného plátu kalené oceli. Tato ocel je odolná a zůstane dlouho ostrá.

 

V roce 1985 byl nůž Opinel zařazen mezi 100 nejkrásnějších výrobků světa v muzeu v Londýně.

Díky své kvalitě, spolehlivosti a jednoduchému designu se staly nože Opinel velmi oblíbenými mezi turisty a vyznavači outdorových sportů.

Z naší nabídky:

Zavírací nože

Kuchyňské nože

No posts found!

Brousky, brusné kameny

No posts found!

Objednávkový formulář

Vzhledem k individuálnímu charakteru Vašich objednávek, fungují naše webové stránky jako objednávkový katalog, nikoli jako klasický e-shop. Chcete-li si zakoupit některý z našich nožů, vyplňte prosím tento objednávkový formulář. Následně Vám zašleme na e-mail fakturu, nebo se s Vámi v případě potřeby telefonicky či e-mailem spojíme a doladíme detaily Vaší objednávky.

Při vyplňování formuláře prosím dbejte na to, abyste správně uvedli kód zboží, který naleznete v popisku každého produktu.