Vítejte v našem katalogu produktů…

KA-BAR

Historie značky KA-BAR sahá až do počátku 19.století a zahrnuje více než 100 let tvorby kvalitních nožů. Nožířský průmysl začíná v roce 1800 v Nové Anglii,kde se dala dohromady skupina nožířů z Sheffieldu. Ale až 29.dubna 1897 v Pensylvánii, skupina 38 mužů vytvořila společnost s ručením omezeným, známou jako Tidioute Cutlery Company.A tato společnost je považována za počátek KA-BAR Knives, Inc.

V roce 1902 pan Wallace R.Brown kupuje aktiva Tidioute Cutlery Company a v březnu vytváří společnost Union Razor Company. Po smrti Danfortha Browna rodina firmu prodává.Ta prochází řadou vlastnických změn až ji nakonec v roce 1966 kupuje Cole National Corporation v Clevelandu ve státě Ohio.
A do dnes není přesně známo jak vzniknul název KA-BAR, ale nejpravděpodobnější je zřejmě příběh o lovci kožešin, kterému selhala puška a musel se bránit útočícímu medvědovi pouze nožem. Po té, co se mu podařilo zabít rozzuřené zvíře, napsal děkovný dopis firmě Union(výrobci nože) a vzhledem k tomu, že jeho angličtina nebyla moc dokonalá referovala v angličtině asi takto „kill a bar“ (místo kill a bear = zabil medvěda) a ještě navíc bylo celkově psaní málo čitelné, daná zmínka vypadala spíše jako KA BAR. Tato zkratka firmu zaujala a později ho převzala jako svůj oficiální název.

Firma Ka-bar proslula hlavně svou sérií vojenských nožů, jako například nožem námořní pěchoty U.S.M.C. nebo později modelem Next Generation Fighting Knife. Model Ka-Bar U.S.M.C. byl používán jako standardní výbava US námořnictva během druhé světové války a vojáci tyto nože používali nejen jako zbraně, ale také jako nástroje, které jim pomáhali v dalších činnostech.
Tyto nože byly v armádě používány i nadále při konfliktech ve Vietnamu, Koreji a v Iráku při operaci Pouštní Bouře.

V současné době nabízí firma KA-BAR nejen bojové a taktické nože, ale také lovecké a outdoorové nože a to jak pevné tak i zavírací modely. Čepele svých nožů vyrábí KB převážně z oceli1095. Dále používá i ocele 440 A, D2 a Sandvik 12C27. Na výrobu rukojetí využívá například Kraton G, kůži, Micartu, Pakawood či Zytel. Při výrobě pouzder používá firma Ka-Bar materiály jako nylon, kydex, kombinace nylonu a kydexu a kůži. Dnes je společnost KA-BAR součástí Alcas Corporation se sídlem v Oleanu,ve státě New York.

Z naší nabídky:

Zavírací nože

Nože s pevnou čepelí

Objednávkový formulář

Vzhledem k individuálnímu charakteru Vašich objednávek, fungují naše webové stránky jako objednávkový katalog, nikoli jako klasický e-shop. Chcete-li si zakoupit některý z našich nožů, vyplňte prosím tento objednávkový formulář. Následně Vám zašleme na e-mail fakturu, nebo se s Vámi v případě potřeby telefonicky či e-mailem spojíme a doladíme detaily Vaší objednávky.

Při vyplňování formuláře prosím dbejte na to, abyste správně uvedli kód zboží, který naleznete v popisku každého produktu.